Експерти: Северна Кореја без вакцина против коронавирус е на работ на катастрофа

Бројот на луѓе кои страдаат од Ковид-19 во Северна Кореја се искачи на речиси 1,5 милиони, а експертите велат дека ќе следи катастрофа во земјата доколку не се ...
| | веќе видена | слични

Дневниот број на случаи на треска во Северна Кореја остана под 200.000 втор ден по ред, објавија државните медиуми, додека Пјонгјанг сè уште не одговора на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Северна Кореја соопшти дека во изминатите 24 часа биле пријавени над 186.090 случаи на симптоми на треска и дека уште едно лице починало како последица на веќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Агенцијата, меѓутоа, не соопштува податоци за тоа колку од овие пациенти се позитивни на коронавирус.Бранот на ширење на коронавирусот, што беше објавен ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Северна Кореја петти ден по ред објави дека има повеќе од 200.000 новозаразени пациенти кои страдаат од треска предизвикана од епидемијата на Ковид-19, со што ...
| | веќе видена | слични

Секој ден во 9:30 часот оваа недела, официјално лице со смирен глас се појавува на севернокорејската телевизија за да даде извештај за бројот на луѓе со треска ...
| | веќе видена | слични

Актуелниот бран на инфекции со Ковид-19 во Северна Кореја, објавен минатата недела, предизвика загриженост за недостаток на вакцини, несоодветна медицинска ...
| | веќе видена | слични

Северна Кореја денеска објави дека постигнува „добри резултати“ во борбата против првата потврдена појава на корона вирусот, додека бројот на заболени од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Министерката за труд и социјална политика Јована Трнечевска се појави на денешниот протест пред Министерството и ги покана на средба синдикалците, но повторно ...
сите 304 | | | веќе видена

Бујар Османи, шефот на македонската дипломатија и тим од МНР пред два дена биле во Софија на средба со колешката Теодора Генчовска во нов обид за решение ...
сите 937 | | | веќе видена

Власта да престане со преговори за македонскиот идентитет, јазик историја, да се вратат од Софија и да кажат дека преговори ќе продолжат само кога ќе има ...
сите 366 | | | веќе видена

Предизвиците на македонските евроинтеграции, во пресрет на денешниот самит на НАТО, низ призмата на изјавата на влијателниот Едвард Џозеф дека токму „тоа е ...
сите 294 | | | веќе видена

Знае ли министерот за надворешни работи Бујар Османи што значи хибриден напад или пред два дена оваа фраза ја искористи да го намали притисокот од јавноста за ...
сите 73 | | | веќе видена

54-годишен скопјанец е приведен поради агресивно однесување кон полициски службеници. Тој извадил и им се заканувал со пиштол.-Вчера во 06.35 часот на улица ...
сите 348 | | | веќе видена

На 27.06.2022 во 17.00 часот во Полициската станица Делчево било пријавено дека на бул.„Македонија“, патничко возило „рено меган“, сопственост на МВР, ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Експерти: Северна Кореја без вакцина против коронавирус е на работ на катастрофа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: