Тупанчески: Легитимно право на опозицијата е да бара предвремени избори

Министерот за правда Никола Тупанчески во гостувањето на Топ тема на Тeл,а се осврна на активностите кои се преземаат од страна на министерството за ...
| | веќе видена | слични
6 копии
7 копии

Интегритетот е еден од најефективните механизми за спречување на корупцијата и е од големо значење за вршењето на судиската функција, особено заради тоа што ...
| | веќе видена | слични

Останато

-Причината поради која што се случуваат сега овие какафонични изјави лежи во тоа што планот на Социјалдемократскиот сојуз по однос на предлогот бил малку ...
сите 429 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама, се чини не го напуштил револтот во однос на Самитот на ЕУ, бидејќи истите поплаки ги повторил и за време на посетата на Австрија. ...
сите 339 | | | веќе видена

Граѓаните ги очекува нов ценовен шок со новото покачување на електричната енергија, криминалната влада на СДСМ и ДУИ повторно удрија по џебот на граѓаните. ...
сите 282 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тупанчески: Легитимно право на опозицијата е да бара предвремени избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: