САМО 17 ОТСТО ПОТРОШЕНИ ОД ПЛАНИРАНИТЕ 600 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА КАПИТАЛНИ ПРОЕКТИ Министерството со кое раководи Груби со најголема реализација


Се ситни првото економско полугодие, се црта ребаланс на Буџетот. Според последните достапни податоци заклучно со 11 овој месец реализацијата на капиталните ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Првиот впечаток е дека овој ребаланс на буџет се прави прилично рано, имајќи во предвид дека најчесто ребаланс на буџетот се прави во септември-октомври, смета ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Согласно новите геополитички случувања и нивниот ефект врз глобалната економија, реструктуирањето на буџетот имаше за цел да ги прилагоди проекциите на новиот ...
| | веќе видена | слични

Со стабилизирање на ценовните притисоци, нормализирање на синџирите на добавување, но и спроведување на Планот за заздравување и забрзување на растот, нашите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Универзитетскиот професор Дарко Лазаров во емисијата 24 анализа потенцираше дека ребалансот на буџетот се прави многу рано и најчесто се прават во септември. ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата, енергетската криза и војната во Украина со жесток удар врз стандардот на македонските граѓани. Народна банка предвидува инфлација од 8, 8 проценти ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 222 | | | веќе видена

-Вистината боли. Особено го боли Бујар Османи, како и Зоран Заев и Димитар Ковачевски. Вчера кажав дека Бујар Османи работи Албанија да почне преговори со ЕУ, ...
сите 374 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Кирил Петков рече дека Скопје веќе има избор за сопствената иднина, а Бугарија успеала да ги заштити своите национални интереси по гласањето ...
сите 664 | | | веќе видена

Граѓаните ги очекува нов ценовен шок со новото покачување на електричната енергија, криминалната влада на СДСМ и ДУИ повторно удрија по џебот на граѓаните. ...
сите 183 | | | веќе видена

Норвешката разузнавачка служба ПСТ, задолжена за борба против тероризмот, објави дека го водат како чин на исламски тероризам пукањето во кое без убиени две ...
сите 93 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САМО 17 ОТСТО ПОТРОШЕНИ ОД ПЛАНИРАНИТЕ 600 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА КАПИТАЛНИ ПРОЕКТИ Министерството со кое раководи Груби со најголема реализација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: