Зеленски: Русија истрела проектили поради неуспех во копнена борба

Русија истрелува проектили со долг дострел врз цивилната и воената инфраструктура на Украина, бидејќи нејзината војска не може да покаже никакви значајни ...
| | веќе видена | слични

Украинскиот претседател Володимир Зеленски во средата изјави дека ќе биде отворен за преговори со Русија, но само за директни разговори со рускиот претседател ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
7 копии

Руската војска ги интензивира операциите во Северодоњецк. Лидерот на доњецките сепаратисти најави основање на трибунал за припадниците на баталјонот „Азов“. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од Собранието потврдија дека е доставена „Информација за содржината на предлог преговарачката рамка за пристапните преговори на Република Северна Македонија со ...
сите 881 | | | веќе видена

Таравари денеска во Студио 10 изјави дека протестите пред приватен хотел или во населба каде повеќето се Албанци е провокација. Хотелот завчера бил демолиран ...
сите 306 | | | веќе видена

Денешната прес конференција би сакал да ја искористам за подетално да ги претставам шесте забелешки кои што ВМРО-ДПМНЕ со аргументи ги има посочено како клучни ...
сите 431 | | | веќе видена

Сегашниот претседател на Европскиот совет Шарл Мишел кој дојде да ги убедува Македонците да го прифатат францускиот предлог беше избркан од позицијата премиер ...
сите 197 | | | веќе видена

Денеска дадовме наш предлог и којшто е ставот на ВМРО-ДПМНЕ и за преговарачката рамка, но и за заедничките позиции на земјите членки на ЕУ, изјави вечерва ...
сите 370 | | | веќе видена

Отпочнување на преговорите или отфралење на предлогот со надеж дека некогаш во иднина ќе добиеме подобар. Што и да биде одлуката за Францускиот предлог, ...
сите 234 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зеленски: Русија истрела проектили поради неуспех во копнена борба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: