„Ристад енерџи“: Гасот во Европа следната зима ќе чини најмалку 3.500 долари за илјада кубни метри

Гасот во Европа следната зима ќе чини најмалку 3.500 долари за илјада кубни метри, покажува анализата на водечката светска истражувачка компанија за анализа на ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот вицепремиер и министер за финансии Асен Василев побара објаснување од Европската комисија, во врска со третманот за плаќањата кон Гаспром. Тој ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

Време зa читање: 3 минути Во екстремно сценарио каде протокот на руски гас целосно би престанал, Грција ќе воведе ротирачки прекини за енергетски интензивни ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
3 копии
повеќе

Останато

Срам за демократијата, очигледно дека некој и охрабрува вака да се однесуваат, ова е чин на дивјаштво што можеше да се види вчера во комисијата за европски ...
сите 1059 | | | веќе видена

-Министерката за труд и социјална политика Јована Трнечевска се појави на денешниот протест пред Министерството и ги покана на средба синдикалците, но повторно ...
сите 362 | | | веќе видена

„Расте нервозата во Белата плата, пратениците на ВМРО-ДПМНЕ во собранието по налог на Мицкоски, се обидуваат да создадат тензии и инциденти, за да го одбранат ...
сите 313 | | | веќе видена

Финска и Шведска нема да ги поддржат ЈПГ/ПЈД и организацијата опишана како ФЕТО во Турција Финска и Шведска во вторникот потпишаа трилатерален меморандум за ...
сите 143 | | | веќе видена

Вчера, на 27.6.2022 г., електронската верзија на бугарски весник „Труд“ објави анализа на доц. д-р Спас Ташев од Институтот за истражување на населението и ...
сите 255 | | | веќе видена

На 27.06.2022 во 17.00 часот во Полициската станица Делчево било пријавено дека на бул.„Македонија“, патничко возило „рено меган“, сопственост на МВР, ...
сите 157 | | | веќе видена

За скандалот и кривичното дело сторено од страна на државниот секретар во Министерството за култура Валмир Азири писмено ќе ги известам мисијата на ОБСЕ, ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Ристад енерџи“: Гасот во Европа следната зима ќе чини најмалку 3.500 долари за илјада кубни метри

Од:
До кого (е-маил):
Порака: