Британија има најниско ниво на невработеност во последните 48 години, но инфлацијата ги јаде платите

Време зa читање: 2 минути Стапката на невработеност во Британија падна на најниско ниво од 1974 година во првите три месеци од оваа година, но зголемената ...
| | веќе видена | слични

Доколку би купиле стан во 2010 година, тогаш тој би бил за 14,7 проценти поевтин отколку сега. Но, најголем раст на цените е направен во последната година, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Разговорите преку фиксна линија продолжуваат да се намалуваат. Податоците кои ги објавува Државниот завод за статистика покажуваат дека минатата година во ...
| | веќе видена | слични

Веќе е познато дека во нашата земја младите тешко се одлучуваат да си заминат од родителскиот дом. Животните одлуки за купување сопствен стан или за иселување ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во првиот квартал годинава со автобуси биле превезени вкупно 10 467 000 патници во патничкиот патен превоз и во однос на истиот период од претходната година се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во првиот квартал годинава, во патниот патнички превоз биле превезени 762 000 патници, во градско-приградскиот превоз 9 705 000, во железничкиот превоз 61 000, ...
| | веќе видена | слични

Вкупната бројка на активни и пасивни баратели на работа во Агенцијата за вработување во март била 175.983 , додека во март минатата година нивниот број ...
| | веќе видена | слични

Според видот на превозот, бројот на превезените патници во градскиот превоз е зголемен за шест проценти, во приградскиот за 23,6 отсто, во меѓуградскиот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собранието донесе оддлука за поддршка на земјите од Западен Балкан во ЕУ. Ние не додадовме нови барања до Скопје и сме подготвени да ја одобриме првата ...
сите 1586 | | | веќе видена

Александар Пандов, претседател на Патриотскиот институт Гоце Делчев на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата Само вистина на Канал 5 телевизија вели ...
сите 364 | | | веќе видена

Ако луѓето ширум Европската унија го намалат греењето за само 2 степени и ја подигнат температурата на клима уредите за 2 степени, тоа би заштедило количина на ...
сите 188 | | | веќе видена

Бараме директна одговорност од Ковачевски за францускиот предлог, кој самиот го преговараше и го договори. Ковачевски не може да манипулира дека тој и Владата ...
сите 154 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама во разговор со Бојко Борисов му се заблагодари на одлуката на бугарското Собрание со ветување дека ќе се реши проблемот на ...
сите 290 | | | веќе видена

Експертската и интелектуалната јавност во Македонија е бесна на премиерот Ковачевски кој вчера ги навреди нарекувајќи ги „хистерични“, дека не се разбирале ...
сите 183 | | | веќе видена

Претседателот на Хрватска и врховен командант на вооружените, Зоран Милановиќ, одржа прес-конференција на која повторно зборуваше за статусот на кандидат за ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Британија има најниско ниво на невработеност во последните 48 години, но инфлацијата ги јаде платите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: