Еурофарм Пелистер и Бабиќ се разделија

Екипата на Пелистер и во иднина ќе биде предводен од нашиот кошаркарски стратег Марјан Илиевски. Илиевски кој во Битола е од 2020 година ќе биде на клупата на ...
| | веќе видена | слични

Пелистер ниту во вториот суперлигашки дуел не успеа да го запре тимот на МЗТ Скопје, откако битолчани синоќа загубија од актуелниот шампион во „Боро Чурлевски“ ...
| | веќе видена | слични

Според информациите кои се појавија на фан страната посветена на Еурофарм Пелистер, Шпанецот Даниел Гордо ќе биде наследникот на Жељко Бабиќ на клупата на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Синдикалниот притисок за исполнување на нивните барања во рамки на генералниот штрајк за линеарно зголемување на платите од 2.806 денари за секој работник да ...
сите 519 | | | веќе видена

Новиот бугарски амбасадор во Соединетите Американски Држави, Георги Панајотов, кој беше вршител на должноста министер за одбрана во двете влади, минатата ...
сите 1209 | | | веќе видена

Ковачевски и Османи трајно ги нарушија македонските позиции, и ја ставија државата во ризик од хибридни напади, за кој не кажуваат од што се состои, велат од ...
сите 348 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еурофарм Пелистер и Бабиќ се разделија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: