„СДСМ и ДУИ создадоа двоцифрена инфлација во Македонија“


Владата не смее да чека до есен за да интервенира со нови мерки во услови кога на глобално ниво не се очекува пад на цените на производите неопходни за живот, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Нема продолжување на владините мерки за замрзнување на маржата и ослободување од ДДВ-то на основните прехранбени производи, дознава Сител.Од наредната недела, ...
| | веќе видена | слични

Додека економските експертите апелираат на внимателност за да не се предизвикаат контраефекти при носењето на новите антикризни мерки на државата во однос ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Ако Ковачевски вели, малку кој верувал дека ќе има 500 евра просечна плата, јас велам дека сето тоа повторно е вештачко. Мораме да потенцираме дека малку кој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонија во инфлациска црвена зона, меѓу најлошите во Европа, сподели потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски. На картата изработена од Фајненшел ...
| | веќе видена | слични

Основните трошоци за живот се двојно зголемени, односно од 30 до 100 проценти, а Македонија во моментот има двоцифрена инфлација. Вака ја коментираше изјавата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вредноста на 30.000 денари сега и пред една година не е иста поради инфлацијата, му одгвори ВМРО-ДПМНЕ на премиерот Димитар Ковачевски, кој утрово со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 238 | | | веќе видена

Еден од најпознатите експерти од областа на безбедноста во Албанија, Илир Кула, со оценка дека ова што се случува со Северна Македонија е потсмев и оти е ...
сите 926 | | | веќе видена

-Вистината боли. Особено го боли Бујар Османи, како и Зоран Заев и Димитар Ковачевски. Вчера кажав дека Бујар Османи работи Албанија да почне преговори со ЕУ, ...
сите 421 | | | веќе видена

Унгарија повика на итни мировни преговори за ставање крај на војната меѓу Украина и Русија, предупредувајќи дека продолжениот конфликт ќе предизвика економска ...
сите 371 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„СДСМ и ДУИ создадоа двоцифрена инфлација во Македонија“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: