За првпат имале помалку невработени отколку слободни работни места

Доколку би купиле стан во 2010 година, тогаш тој би бил за 14,7 проценти поевтин отколку сега. Но, најголем раст на цените е направен во последната година, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Разговорите преку фиксна линија продолжуваат да се намалуваат. Податоците кои ги објавува Државниот завод за статистика покажуваат дека минатата година во ...
| | веќе видена | слични

Веќе е познато дека во нашата земја младите тешко се одлучуваат да си заминат од родителскиот дом. Животните одлуки за купување сопствен стан или за иселување ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во првиот квартал годинава со автобуси биле превезени вкупно 10 467 000 патници во патничкиот патен превоз и во однос на истиот период од претходната година се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во првиот квартал годинава, во патниот патнички превоз биле превезени 762 000 патници, во градско-приградскиот превоз 9 705 000, во железничкиот превоз 61 000, ...
| | веќе видена | слични

Вкупната бројка на активни и пасивни баратели на работа во Агенцијата за вработување во март била 175.983 , додека во март минатата година нивниот број ...
| | веќе видена | слични

Според видот на превозот, бројот на превезените патници во градскиот превоз е зголемен за шест проценти, во приградскиот за 23,6 отсто, во меѓуградскиот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Министерката за труд и социјална политика Јована Трнечевска се појави на денешниот протест пред Министерството и ги покана на средба синдикалците, но повторно ...
сите 312 | | | веќе видена

54-годишен скопјанец е приведен поради агресивно однесување кон полициски службеници. Тој извадил и им се заканувал со пиштол.-Вчера во 06.35 часот на улица ...
сите 342 | | | веќе видена

На 27.06.2022 во 17.00 часот во Полициската станица Делчево било пријавено дека на бул.„Македонија“, патничко возило „рено меган“, сопственост на МВР, ...
сите 160 | | | веќе видена

За скандалот и кривичното дело сторено од страна на државниот секретар во Министерството за култура Валмир Азири писмено ќе ги известам мисијата на ОБСЕ, ...
сите 77 | | | веќе видена

Власта да престане со преговори за македонскиот идентитет, јазик историја, да се вратат од Софија и да кажат дека преговори ќе продолжат само кога ќе има ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За првпат имале помалку невработени отколку слободни работни места

Од:
До кого (е-маил):
Порака: