Законот за недела-неработен ден ја поттикнува сивата економија

2 копии
2 копии

Измените на Законот за трговија во делот на недела неработен ден се во собраниска процедура и со нив им се дава можност на сите трговци во туристичките места ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Министерството за економија веќе предложи до Собранието измени и дополнувања на Законот за трговија со кои се овозможува работа во недела и празници на сите ...
| | веќе видена | слични

Најдоцна за две недели туристичките места вклучувајќи ги Охрид и Струга ќе може да работат и во недела.Министерот за економија Бектеши најави дека измените и ...
| | веќе видена | слични

Работа во недела и во трговијата на мало и на големо во туристичките места, вклучувајќи ги Охрид и Струга, предвидуваат измените и дополнувањата на Законот за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дуќаните во туристичките центри ќе можат да работат и во недела во текот на целата година но газдите на вработените ќе треба да им исплатат 100%повисока ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Граѓаните ги очекува нов ценовен шок со новото покачување на електричната енергија, криминалната влада на СДСМ и ДУИ повторно удрија по џебот на граѓаните. ...
сите 449 | | | веќе видена

-Вистината боли. Особено го боли Бујар Османи, како и Зоран Заев и Димитар Ковачевски. Вчера кажав дека Бујар Османи работи Албанија да почне преговори со ЕУ, ...
сите 419 | | | веќе видена

Еден од најпознатите експерти од областа на безбедноста во Албанија, Илир Кула, со оценка дека ова што се случува со Северна Македонија е потсмев и оти е ...
сите 774 | | | веќе видена

Норвешката разузнавачка служба ПСТ, задолжена за борба против тероризмот, објави дека го водат како чин на исламски тероризам пукањето во кое без убиени две ...
сите 93 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Законот за недела-неработен ден ја поттикнува сивата економија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: