Стоилковски: Џафери брутално го наруши етичкиот кодекс


Претседателот на Собранието Талат Џафери вели дека пцовките кои се слушнаа на Собранискиот канал по завршување на седницата пред две недели не биле упатени кон ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Собранието, Талат Џафери денеска ја претстави новата модерна конференциска опрема во пленарната сала, што од утре ќе биде ставена во функција. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска изјави дека не чувствува потреба да им се извини на службениците за кажаните зборови што се слушаат на ...
| | веќе видена | слични

По скандалозните снимки во јавноста Талат Џафери денеска изјави дека не чувствува потреба да им се извини на службениците за кажаните зборови и пцовките кои ги ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Џафери ги пцуеше и малтретираше вработените, а сега нема храброст да се соочи со своите постапки за да не мора да поднесе оставка. Во живо на Собранискиот ...
| | веќе видена | слични

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ побараа оставка од собранискиот спикер Талат Џафери кого денеска го пречекаа со транспаренти. Пратениците од прес-салата на ...
| | веќе видена | слични

Ароганцијата и забеганоста немаат нација, но имаат име и презиме - Талат Џафери! ОСТАВКА, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Од партијата посочуваат дека Џафери ги пцуел и ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ со ново соопштение побара оставка од претседателот на Собранието на Македонија, Талат Џафери. „ Ароганцијата и забеганоста немаат нација, но имаат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Срам за демократијата, очигледно дека некој и охрабрува вака да се однесуваат, ова е чин на дивјаштво што можеше да се види вчера во комисијата за европски ...
сите 1059 | | | веќе видена

-Министерката за труд и социјална политика Јована Трнечевска се појави на денешниот протест пред Министерството и ги покана на средба синдикалците, но повторно ...
сите 362 | | | веќе видена

„Расте нервозата во Белата плата, пратениците на ВМРО-ДПМНЕ во собранието по налог на Мицкоски, се обидуваат да создадат тензии и инциденти, за да го одбранат ...
сите 313 | | | веќе видена

Финска и Шведска нема да ги поддржат ЈПГ/ПЈД и организацијата опишана како ФЕТО во Турција Финска и Шведска во вторникот потпишаа трилатерален меморандум за ...
сите 143 | | | веќе видена

Вчера, на 27.6.2022 г., електронската верзија на бугарски весник „Труд“ објави анализа на доц. д-р Спас Ташев од Институтот за истражување на населението и ...
сите 255 | | | веќе видена

54-годишен скопјанец е приведен поради агресивно однесување кон полициски службеници. Тој извадил и им се заканувал со пиштол.-Вчера во 06.35 часот на улица ...
сите 339 | | | веќе видена

На 27.06.2022 во 17.00 часот во Полициската станица Делчево било пријавено дека на бул.„Македонија“, патничко возило „рено меган“, сопственост на МВР, ...
сите 157 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стоилковски: Џафери брутално го наруши етичкиот кодекс

Од:
До кого (е-маил):
Порака: