Можно е Маск да побара пониска цена за „Твитер“: Колку повеќе прашувам, толку сум позагрижен

Американскиот претприемач и милијардер, Илон Маск, навести дека можеби ќе побара пониска цена за купување на „Твитер“, проценувајќи дека е можно на таа ...
| | веќе видена | слични

Обвинувањата за сексуално вознемирување го чинеле најбогатиот човек на светот Илон Маск 10 милијарди долари за само еден ден, пренесоа светските медиуми. Нето ...
| | веќе видена | слични

Основачот и извршен директор на Тесла, Илон Маск, загуби 10 милијарди долари за само еден ден откако се појавија обвинувања за сексуално недолично однесување ...
| | веќе видена | слични

Наводното покажување на пенисот на стјуардеса во 2018 година која потоа го тужеше за оштета Илон Маск не го чинело само 250.000 долари, колку што неговата ...
| | веќе видена | слични

„Бизнис инсајдер“ објави статија во која тврди дека Илон Маск во 2018 година платил 250.000 долари поради се*суално вознемирување. Една стјуардеса го тужела ...
| | веќе видена | слични

 Според извори на Insider, во 2016 година Илон Маск ѝ ги покажал гениталиите на стјуардесата која работела на неговиот приватен авион, почнал да ја допира без ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонија мора да подготви патоказ и да покаже трајна политичка волја и трајно спроведување на обврските за човековите права. И овој патоказ, кој треба да го ...
сите 1032 | | | веќе видена

Екс министерот за надворешни работи, Никола Димитров повикува на итна реафирмација на македонските позиции во однос на Бугарија и францускиот предлог. Вели ...
сите 248 | | | веќе видена

Конфедерацијата на слободни синдакти на Македонија (КСС) преку пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе амандман до пратениците во Собранието, со кој бара ...
сите 227 | | | веќе видена

„Преку лажни вести, дезинформации и деструкции Христијан Мицкоски се обиде да ги ослаби државните позиции во односите со Бугарија. Мицкоски лично присуствуваше ...
сите 293 | | | веќе видена

Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност Жосеп Борел смета дека Унијата во различни периоди плати цена за принципот на едногласност во ...
сите 336 | | | веќе видена

Кумановец физички ја нападнал сопругата во семејниот дом, соопшти денеска секторот за внатрешни работи Куманово. Полициските службеници од СВР Куманово утрово ...
сите 320 | | | веќе видена

Шест уметнички слики украле провалници кои влегле во една книжарница во Скопје во непознато време, но во период кога биила затворена, од саботата попладнето па ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Можно е Маск да побара пониска цена за „Твитер“: Колку повеќе прашувам, толку сум позагрижен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: