Ковачевски не смее да побара оставка на Талат Џафери, оти се плаши дека ќе му падне владата


Ковачевски не смее да го осуди и да побара оставка на Талат Џафери, се плаши дека ќе му падне владата, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ, откако премиерот не реагираше ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Џафери ги понижи вработените во Собранието, државата и ја загрозува безбедноста, а Ковачевски молчи за да не му падне владата. Талат Џафери во период од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Џафери ги понижи вработените во Собранието, државата и ја загрозува безбедноста, а Ковачевски молчи за да не му падне владата, истакна на денешната ...
| | веќе видена | слични

Талат Џафери во период од неколку дена направи два тешки скандали. 1. Беше фатен во живо на собранискиот канал како се заканува, пцуе и врши мобинг на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

СДСМ и Ковачевски решија да застанат во одбрана на примитивното и вулгарно однесување на Талат Џафери. Заради фотелја и пуста власт подготвени се на секаква ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Нема понижување кое СДСМ нема да го преземе на својот грб како терет само за останат на власт. Не смеат, еве пак ќе кажам не смеат да го кажат тоа пред ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека покрај навредите на собраниските служби претседателот на собранието Талат Џафери направил уште една сериозна грешка ...
| | веќе видена | слични

Расправа за финансиска стабилност, а транспаренти со цитати од Џафери- по неколкудневна пауза продолжи собраниската седница, и оттогаш за првпат спикерот се ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Комисијата за мандатно-имунитетни и деловнички прашања, Панчо Минов за неколку дена ќе свика седница на која, согласно барањето на опозицијата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Министерката за труд и социјална политика Јована Трнечевска се појави на денешниот протест пред Министерството и ги покана на средба синдикалците, но повторно ...
сите 310 | | | веќе видена

„Расте нервозата во Белата плата, пратениците на ВМРО-ДПМНЕ во собранието по налог на Мицкоски, се обидуваат да создадат тензии и инциденти, за да го одбранат ...
сите 312 | | | веќе видена

Вчера, на 27.6.2022 г., електронската верзија на бугарски весник „Труд“ објави анализа на доц. д-р Спас Ташев од Институтот за истражување на населението и ...
сите 256 | | | веќе видена

54-годишен скопјанец е приведен поради агресивно однесување кон полициски службеници. Тој извадил и им се заканувал со пиштол.-Вчера во 06.35 часот на улица ...
сите 339 | | | веќе видена

На 27.06.2022 во 17.00 часот во Полициската станица Делчево било пријавено дека на бул.„Македонија“, патничко возило „рено меган“, сопственост на МВР, ...
сите 157 | | | веќе видена

За скандалот и кривичното дело сторено од страна на државниот секретар во Министерството за култура Валмир Азири писмено ќе ги известам мисијата на ОБСЕ, ...
сите 77 | | | веќе видена

Срам за демократијата, очигледно дека некој и охрабрува вака да се однесуваат, ова е чин на дивјаштво што можеше да се види вчера во комисијата за европски ...
сите 1062 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски не смее да побара оставка на Талат Џафери, оти се плаши дека ќе му падне владата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: