ВМРО-ДПМНЕ: Заради СДСМ и ДУИ Македонија има двоцифрена инфлација, таа не е увезена, туку создадена е од криминалот на власта

4 копии

Заради СДСМ и ДУИ Македонија има двоцифрена инфлација, таа не е увезена, туку создадена е од криминалот на власта, ова денеска преку соопштение до јавноста го ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Ако Ковачевски вели, малку кој верувал дека ќе има 500 евра просечна плата, јас велам дека сето тоа повторно е вештачко. Мораме да потенцираме дека малку кој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонија во инфлациска црвена зона, меѓу најлошите во Европа, сподели потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски. На картата изработена од Фајненшел ...
| | веќе видена | слични

Основните трошоци за живот се двојно зголемени, односно од 30 до 100 проценти, а Македонија во моментот има двоцифрена инфлација. Вака ја коментираше изјавата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вредноста на 30.000 денари сега и пред една година не е иста поради инфлацијата, му одгвори ВМРО-ДПМНЕ на премиерот Димитар Ковачевски, кој утрово со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ковачевски е дебакл за државата, економски, енергетски, здравствено и национално.Доколку Ковачевски работеше и се грижеше за државата, но и доколку умееше, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Инфлацијата во Македонија е 10.5% цените ги изедоа платите на граѓаните. И народот е посиромашен сега во споредба со лани. За инфлацијата придонесе покачената ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение до јавноста реагира на податоците за двоцифрената инфлација во земјата и за тоа ја обвинуваат власта. „Инфлацијата во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Срам за демократијата, очигледно дека некој и охрабрува вака да се однесуваат, ова е чин на дивјаштво што можеше да се види вчера во комисијата за европски ...
сите 1059 | | | веќе видена

-Министерката за труд и социјална политика Јована Трнечевска се појави на денешниот протест пред Министерството и ги покана на средба синдикалците, но повторно ...
сите 362 | | | веќе видена

„Расте нервозата во Белата плата, пратениците на ВМРО-ДПМНЕ во собранието по налог на Мицкоски, се обидуваат да создадат тензии и инциденти, за да го одбранат ...
сите 313 | | | веќе видена

Финска и Шведска нема да ги поддржат ЈПГ/ПЈД и организацијата опишана како ФЕТО во Турција Финска и Шведска во вторникот потпишаа трилатерален меморандум за ...
сите 143 | | | веќе видена

Вчера, на 27.6.2022 г., електронската верзија на бугарски весник „Труд“ објави анализа на доц. д-р Спас Ташев од Институтот за истражување на населението и ...
сите 255 | | | веќе видена

На 27.06.2022 во 17.00 часот во Полициската станица Делчево било пријавено дека на бул.„Македонија“, патничко возило „рено меган“, сопственост на МВР, ...
сите 157 | | | веќе видена

За скандалот и кривичното дело сторено од страна на државниот секретар во Министерството за култура Валмир Азири писмено ќе ги известам мисијата на ОБСЕ, ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Заради СДСМ и ДУИ Македонија има двоцифрена инфлација, таа не е увезена, туку создадена е од криминалот на власта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: