Нова рунда преговори преку медијација меѓу СОНК и МТСП


Тие со своето големо дело им го отворија патот на словенските народи, кон описменување, го поставија темелот на писменоста, со што дадоа голем цивилизациски ...
| | веќе видена | слични
3 копии
7 копии

Се чини дека сите чинители во општеството и граѓаните заборавија зошто почна штрајкот на наставниците. Штрајкот на наставниците почна затоа што тие бараа ...
| | веќе видена | слични

Идната недела вработените во градинките ќе ги добијат априлските плати во целост. МТСП и СОНК ги договорија измените во Колективниот договор со кој и на овие ...
| | веќе видена | слични

Министерството за труд и социјална политика и СОНК ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор со кој се регулира исплатата на плати и ...
| | веќе видена | слични

Министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска и претседателот на СОНК, Јаким Неделков денеска потпишаа спогодба за измена и дополнување на ...
| | веќе видена | слични

На наставниците нема да им бидат скратени платите за деновите кога штрајкуваа. Ова беше договорено на денешната средба меѓу Министерството за труд и социјална ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во разговорите во Софија денеска колку што знам нема никакви состаноци, но контактите продолжуваат постојано. Ние во целиот овој процес, особено во овие шест ...
сите 755 | | | веќе видена

Понудата на Христијан Мицкоски е задоцнета и лажна. модификуваниот предлог веќе ги содржи клучните македонски позиции и барања, имаме чист македонски јазик во ...
сите 482 | | | веќе видена

Имаме историски момент да се реши прашањето со македонскиот јазик, тешко дека ќе имаме подобра шанса или предлог којшто ќе го засега јазикот, затоа велам дека ...
сите 114 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 238 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нова рунда преговори преку медијација меѓу СОНК и МТСП

Од:
До кого (е-маил):
Порака: