Како работат фирмите на Гранит, којa забележа добивка, а којa загуба во првиот квартал?

Време зa читање: 5 минути ГД Гранит АД Скопје (Друштвото) за периодот Јануари – Март 2022 година оствари позитивни финансиски резултати искажани во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии
2 копии

На годишна основа, вкупните депозити бележат раст од 3,6 отсто, во поголем дел заради зголемените депозити на секторот домаќинства, соопшти Народната банка. На ...
| | веќе видена | слични

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Неодамнешното запленување на доверливи владини документи на раскошниот имот во Мар-а-Лаго, поранешната „зимска Бела куќа“, јасно покажува колку безбедносна ...
сите 152 | | | веќе видена

Со потпишување Договор помеѓу Дирекцијата за технолошки индустриски развојни зони и германската компанија НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ и со поставување камен темелник во ...
сите 117 | | | веќе видена

Госпоѓо Петрески, министерот за финансии Фатмир Бесими најави даночна реформа среде економска криза, која се најавува дека ќе се продлабочи оваа зима. Што може ...
сите 146 | | | веќе видена

Украина е фокусирана кон руските војници кои пукаат во заземената нуклеарна централа на југот на земјата или ја користат како база од која се пука, изјави ...
сите 309 | | | веќе видена

Голманот на Манчестер јунајтед, Давид де Хеа вели дека е негова одговорноста за загубениот меч од Брентфорд. Англија Манчестер јунајтед синоќа доживеа ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како работат фирмите на Гранит, којa забележа добивка, а којa загуба во првиот квартал?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: