ВМРО-ДПМНЕ: Молчењето не е опција, протест за рушење на владата


9 копии
5 копии

Нема понижување кое СДСМ нема да го преземе на својот грб како терет само за останат на власт. Не смеат, еве пак ќе кажам не смеат да го кажат тоа пред ...
| | веќе видена | слични

Пратениците денеска во Собранието расправаат за Дополнетиот предлог на законот за финансиска стабилност, со европско знаменце. Пратеникот Антонио Милошоски од ...
| | веќе видена | слични

По подолга пауза денеска собранието повторно со седница. Обвинувањата за активна и пасивна блокада и натаму за тоа кој е продуктивен во работењето на ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ за Законот за финансискиот совет информира дека тој предвидува Финансиски совет кој треба да дава, како што рече, ...
| | веќе видена | слични

“Изминативе 5 години живееме во период на финансиска нестабилност и неизвесност токму заради оваа влада” обвинува пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски. ...
| | веќе видена | слични

Расправа за финансиска стабилност, а транспаренти со цитати од Џафери- по неколкудневна пауза продолжи собраниската седница, и оттогаш за првпат спикерот се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Сакајќи да покажете германска точност и прецизност повторно ги изместивте работите и ги вративте на начинот на кој што единствено знаете да функционирате. А, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Комисијата за мандатно-имунитетни и деловнички прашања, Панчо Минов за неколку дена ќе свика седница на која, согласно барањето на опозицијата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Министерката за труд и социјална политика Јована Трнечевска се појави на денешниот протест пред Министерството и ги покана на средба синдикалците, но повторно ...
сите 312 | | | веќе видена

54-годишен скопјанец е приведен поради агресивно однесување кон полициски службеници. Тој извадил и им се заканувал со пиштол.-Вчера во 06.35 часот на улица ...
сите 342 | | | веќе видена

На 27.06.2022 во 17.00 часот во Полициската станица Делчево било пријавено дека на бул.„Македонија“, патничко возило „рено меган“, сопственост на МВР, ...
сите 160 | | | веќе видена

За скандалот и кривичното дело сторено од страна на државниот секретар во Министерството за култура Валмир Азири писмено ќе ги известам мисијата на ОБСЕ, ...
сите 77 | | | веќе видена

Финска и Шведска нема да ги поддржат ЈПГ/ПЈД и организацијата опишана како ФЕТО во Турција Финска и Шведска во вторникот потпишаа трилатерален меморандум за ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Молчењето не е опција, протест за рушење на владата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: