Заврши битката за Мариупол: Украинската армија објави крај на борбените операции


Украинскиот претседател Володимир Зеленски истакна дека борците на Азовстал ја инспирирале целата земја со својата храброст за време на повеќенеделната борба ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По предавањето на ранетите, а потоа и другите украински борци од фабриката за челик Азовстал во Мариупол, кои беа под опсада со недели, слики од војници кои се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лидерот на проруските сепаратисти во украинскиот регион Доњецк, Денис Пушилин, изјави дека на територијата на „Народна Република Доњецк“ ќе им се суди на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Украинскиот суд го осуди во понеделниот рускиот војник на доживотен затовор обвинет за наводно убиство на невооружен цивил, во првото судење за воени ...
| | веќе видена | слични

Руската агенција Интерфакс објави дека лидерот на проруските сепаратисти во украинскиот регион Донецк објавил кој ќе им суди на воените заробеници од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од кабинетот на министерот за надворешни работи Бујар Османи информираат дека шефот на македонската дипломатија остварил телефонски разговор со кабинетот на ...
сите 978 | | | веќе видена

Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) денеска го продолжи генералниот штајк со блокада на крстоницата во населбата Автокоманда на булеварот „Александар ...
сите 249 | | | веќе видена

Додека СДСМ ги заштитува државните и националните интереси, во решавањето на прашањата со Бугарија, не се отстапува од црвените линии кои се дефинирани со ...
сите 333 | | | веќе видена

„Тотален дебакл и перманентно нарушување на сите преговарачки позиции со Бугарија е резултат на оваа влада, предводена од СДСМ и ДУИ. Смешни се кога ги слушаме ...
сите 353 | | | веќе видена

„АД ЕСМ на тендерот на ЕВН ХОМЕ за периодот јули-декември 2022 година достави понуда со која ќе се покријат 100% потребите на ЕВН ХОМЕ на регулираниот пазар на ...
сите 195 | | | веќе видена

Апелирам до Северна Македонија да не се обидува сега да го попречува процесот, бидејќи тогаш ќе стане многу потежок, вели претседателот на „Демократска ...
сите 611 | | | веќе видена

Пленарната седница за интерпелацијата на претседателот на Собранието, Талат Џафери поднесена од опозициската ВМРО-ДПМНЕ ќе биде закажана в четврток на 30 јуни, ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заврши битката за Мариупол: Украинската армија објави крај на борбените операции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: