Мицотакис: Грција е столб на стабилностa на Балканот


2 копии
2 копии

Премиерот испрати јасна порака дека Грција е во позиција одлучувачки да придонесе во справувањето со најголемите проблеми со кои се соочува нашата планета ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Руската инвазија врз Украина и што може Грција да направи за да ѝ помогне на Украина, како и турските провокации во Источниот Медитеран, според шефот на ...
| | веќе видена | слични

Во своето обраќање пред заедничка сесија на Конгресот, Мицотакис предупреди дека за демократијата да преживее Западот треба најпрвин да си го среди сопствениот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Грчкиот премиер Киријакос Мицоткаис денеска се обрати пред американските конгресмени, што беше првпат во историјата еден грчки лидер да одржи говор во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На средбата во Белата куќа Бајден носеше сино бела вратоврска во боите на грчкото знаме. Вратоврската не остана незабележана од Мицотакис, кој ја коментираше ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Поддршка за ЕУ перспективата на регионот, со порака дека треба да се задржи жив и опиплив процеост, изрази грчиот премиер Кирјакос Мицотакис, во неговиот говор ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Кипар Никос Анастасиадис изразил задоволство што на средбата на грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис со американскиот претседател Џо Бајден било ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Грчкиот премиер Киријакос Мицотакис во понеделникот потврди дека Грција се стреми конкупување на напредни борбени авиони Ф-35 произведени од САД и дека водечки ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Молкот од Владата во врска со францускиот предлог, министерот за надворешни работи Бујар Османи вели дека е државна стратегија, со цел да не придонесат кон ...
сите 1583 | | | веќе видена

После враќањето од Брисел, каде Македонија го доживеа својот најголем дипломатски неуспех и понижување, МНР Османи би било пожелно да оствари средба со ...
сите 232 | | | веќе видена

Александар Пандов, претседател на Патриотскиот институт Гоце Делчев на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата Само вистина на Канал 5 телевизија вели ...
сите 281 | | | веќе видена

Американската Влада излезе со став во однос на неизвесноста околу започнувањето на претпристапните преговори меѓу Северна Македонија и ЕУ, а по неуспешниот ...
сите 423 | | | веќе видена

Бараме директна одговорност од Ковачевски за францускиот предлог, кој самиот го преговараше и го договори. Ковачевски не може да манипулира дека тој и Владата ...
сите 149 | | | веќе видена

По повод вчерашната одлука на Советот на ЕУ да не стави на дневен ред точката за разгледување на датумот за почеток на пристапното членство на Македонија, се ...
сите 140 | | | веќе видена

Експертската и интелектуалната јавност во Македонија е бесна на премиерот Ковачевски кој вчера ги навреди нарекувајќи ги „хистерични“, дека не се разбирале ...
сите 183 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека на 25.06.2022 година (сабота) поради одржувањето на „Парада на гордоста“, ќе бидат преземени ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицотакис: Грција е столб на стабилностa на Балканот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: