365 дена чист воздух во резиденцијалниот комплекс кај Скопска Црна Гора

2 копии
8 копии
2 копии

Детскиот фонд на ОН го спореди глобалното влијание врз животната средина на 39 членки на Европската унија и Организацијата за економска соработка и развој ...
| | веќе видена | слични

Загадувањето предизвикало еден од шест смртни случаи ширум светот во 2019 година, откри најновото истражување – што е повеќе од глобалните бројки на годишно ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии

Нова студија го обвинува загадувањето за 9 милиони смртни случаи годишно на глобално ниво, при што ваквиот биланс се припишува на валканиот воздух од ...
| | веќе видена | слични

Останато

-Причината поради која што се случуваат сега овие какафонични изјави лежи во тоа што планот на Социјалдемократскиот сојуз по однос на предлогот бил малку ...
сите 436 | | | веќе видена

Граѓаните ги очекува нов ценовен шок со новото покачување на електричната енергија, криминалната влада на СДСМ и ДУИ повторно удрија по џебот на граѓаните. ...
сите 282 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

365 дена чист воздух во резиденцијалниот комплекс кај Скопска Црна Гора

Од:
До кого (е-маил):
Порака: