Руско МНР: Влезот на Шведска во НАТО и нанесува штета на европската безбедност

Руското Министерство за надворешни работи денеска оцени дека влезот на Шведска во НАТО ќе предизвика значителна штета на безбедноста на Северна Европа и на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Марија Захарова, портпаролка на руското Министерство за надворешни работи, изјави за Телеграм дека има мала јавна поддршка за потегот во Шведска и праша зошто ...
| | веќе видена | слични

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи Марија Захараова на Телеграм го коментираше аплицирањето на Шведска за влез во НАТО. Таа вели дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Портпаролката на Министерството за надворешни работи на Русија, Марија Захарова, изјави дека „одговорот на Москва на одлуката на Финска да влезе во НАТО ќе ...
| | веќе видена | слични
5 копии

По наредба на руското Министерство за надворешни работи денеска е затворено московското биро на канадската телевизија Си-Би-Си (CBC) и притоа руските власти ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова кажа дека руската војска ќе одговори ако Финска влезе во НАТО. Фински новинар ја ...
| | веќе видена | слични

Одговорот на Москва на одлуката на Хелсинки да стане членка на НАТО ќе биде изненадување. И тоа ќе го "даде" војската откако ќе ги согледа фактите типични за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека рускиот одговор на одлуката на Финска за влез во НАТО дефинитивно ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во разговорите во Софија денеска колку што знам нема никакви состаноци, но контактите продолжуваат постојано. Ние во целиот овој процес, особено во овие шест ...
сите 557 | | | веќе видена

Понудата на Христијан Мицкоски е задоцнета и лажна. модификуваниот предлог веќе ги содржи клучните македонски позиции и барања, имаме чист македонски јазик во ...
сите 481 | | | веќе видена

Имаме историски момент да се реши прашањето со македонскиот јазик, тешко дека ќе имаме подобра шанса или предлог којшто ќе го засега јазикот, затоа велам дека ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Руско МНР: Влезот на Шведска во НАТО и нанесува штета на европската безбедност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: