Што значи ОДБРАНАТА НА ХАРКОВ за Украина


8 копии

Врз основа на анализата на дејствувањето на руската армија во Украина, британското Министерство за одбрана дошлко до заклучок дека Русија има нова главна цел ...
| | веќе видена | слични

Војници од една од единиците на украинските вооружени сили распоредени во областа на Северодонецк во источниот одметнат проруски регион Луганск, снимиле ...
| | веќе видена | слични

Украинскиот министер за надворешни работи Дмитро Кулеба ги повика странските влади да испратат побрзо повеќе оружје за да ѝ помогнат на Украина во борбата ...
| | веќе видена | слични

Руските сили лансираа сеопшт напад со цел да ги окружат украинските трупи во два града разделени од река во источна Украина, што би можело да го даде исходот ...
| | веќе видена | слични

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави дека Русија води „тотална војна“ против неговата земја.Тоа, како што наведе, вклучува нанесување што е можно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Руската офанзива во Донбас, регион во источна Украина, е „најголемата офанзива на европско тло од Втората светска војна“, објави украинскиот министер за ...
| | веќе видена | слични

Руските сили денеска го засилија нападот врз источниот украински регион Луганск, бидејќи Москва сега се чини дека е фокусирана на обезбедување и проширување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Молкот од Владата во врска со францускиот предлог, министерот за надворешни работи Бујар Османи вели дека е државна стратегија, со цел да не придонесат кон ...
сите 1552 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 232 | | | веќе видена

Александар Пандов, претседател на Патриотскиот институт Гоце Делчев на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата Само вистина на Канал 5 телевизија вели ...
сите 281 | | | веќе видена

Бараме директна одговорност од Ковачевски за францускиот предлог, кој самиот го преговараше и го договори. Ковачевски не може да манипулира дека тој и Владата ...
сите 149 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама во разговор со Бојко Борисов му се заблагодари на одлуката на бугарското Собрание со ветување дека ќе се реши проблемот на ...
сите 284 | | | веќе видена

По повод вчерашната одлука на Советот на ЕУ да не стави на дневен ред точката за разгледување на датумот за почеток на пристапното членство на Македонија, се ...
сите 141 | | | веќе видена

Експертската и интелектуалната јавност во Македонија е бесна на премиерот Ковачевски кој вчера ги навреди нарекувајќи ги „хистерични“, дека не се разбирале ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што значи ОДБРАНАТА НА ХАРКОВ за Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: