Синот на Новак на 7 години го освои првиот тениски турнир

Најдобриот светски тенисер Новак Џоковиќ денеска, го прославува својот 35 роденден, а во Париз се подготвува за стартот на гренслемот Ролан Гарос. „Три плус ...
| | веќе видена | слични

Новак Ѓоковиќ загуби неколку важни спонзори и милиони евра поради својот став за вакцинацијата против Ковид 19, но во цел турбулентен период, имаше и такви ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Најдобриот светски рекет Новак Ѓоковиќ од најмали нозе е предодреден да биде тенисер. Тој на свои четири години веќе тренирал тенис, покажувал уште тогаш дека ...
| | веќе видена | слични

Новак Ѓоковиќ продолжи и понатаму да го зголемува сопствениот рекорд по бројот на недели поминати на врвот на светскиот тенис. Србинот денеска ја започна 370 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Продолжуваме со протестите, нема да сопрат протестите, народот како што гледате и сега продолжува да се собира, ние ќе продолжиме да го повикуваме и понатаму ...
сите 588 | | | веќе видена

Координаторите на пратеничките групи и други претставници на парламентарните партии денеска се очекува да одржат прва средба на која ќе се разговара за ...
сите 288 | | | веќе видена

-Откога се приклучи во НАТО, Македонија е силен сојузник. Може да има и важен придонес во ЕУ. Ги охрабруваме нашите пријатели да ја искористат можноста да го ...
сите 296 | | | веќе видена

Вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ го демантираше министерот за надворешни работи, Бујар Османи дека билатералниот протокол со Бугарија бил ...
сите 210 | | | веќе видена

Проглас во 11 точки нa Општинскиот одбор на Сојузот на борците од Народноослободителната и Антифашистичката војна на Македонија 1941-1945 и граѓаните ...
сите 222 | | | веќе видена

Да не се разбереме погрешно, ова не е став дека либерално-демократскиот свет е пред колапс. Напротив, дека центарот на влијание и одлучување, а со тоа и ...
сите 132 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Синот на Новак на 7 години го освои првиот тениски турнир

Од:
До кого (е-маил):
Порака: