МПЦ ќе отвора соларна централа – со божји амин ќе се произведува струја!

Македонската православна црква – Охридска Архиепископија го проширува бизнис планот со електрична енергија, откако како содружник ја основа „Тринити Солар“, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Правната служба на компанијата Фероинвест, во име на Централинвест/РЕС, до медиумите во земјава го испрати следново соопштение. „Повеќе фирми во Р. Северна ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Повеќе фирми во Македонија и странски инвеститори се изложени на лажно информирање од порталот ИРЛ. Делувањето на ИРЛ нема евидентна поддршка од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во врска со денешното соопштение до јавноста со наслов „СДСМ го доведе ЕЛЕМ до банкрот, заради тоа се увезува 7-8 пати поскапа струја“, објавен од Комисијата ...
| | веќе видена | слични

Бизнисменот и професор Кочо Анѓушев ги демантира наводите на Комисијата за енергетика на ВМРО-ДПМНЕ дека има некаква поврзаност со фотоволтаичната централа ...
| | веќе видена | слични

Изјава на проф. д-р Кочо Анѓушев како реакција на последното соопштение на Комисијата за енергетика на политичката партија ВМРО ДПМНЕ објавено денеска, 19 мај ...
| | веќе видена | слични
4 копии

НЕ ПРЕСТАНУВААТ СКАНДАЛИТЕ НА ШАМПИОНИТЕ ЗА ЕНЕРГЕТИКА Додека во јавноста е сẻ уште актуелен скандалот со картелот Заев – Анѓушев, преку нарачаната физибилити ...
| | веќе видена | слични

Наместо ЕСМ, поранешниот вицепремиер Анѓушев ќе добие дел од македонското сонце, на третина век. Како поранешниот генерален секретар на Владата Драги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Причината поради која што се случуваат сега овие какафонични изјави лежи во тоа што планот на Социјалдемократскиот сојуз по однос на предлогот бил малку ...
сите 436 | | | веќе видена

Граѓаните ги очекува нов ценовен шок со новото покачување на електричната енергија, криминалната влада на СДСМ и ДУИ повторно удрија по џебот на граѓаните. ...
сите 282 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МПЦ ќе отвора соларна централа – со божји амин ќе се произведува струја!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: