Зошто колапсот на Luna го погоди целиот крипто-пазар?


2 копии

Претседателката на Европската централна банка, Кристин Лагард, смета дека криптовалутите се „безвредни“ и дека треба да се регулираат за да се заштитат луѓето ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Неодамнешната криза на пазарот на крипто не само што им наштети на инвеститорите, туку и на значајните претприемачи, бришејќи ...
| | веќе видена | слични

И покрај масовната распродажба на биткоин што се случи во последните денови, поради која оваа монета ја губи вредноста, извршниот директор на MicroStrategy, ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Глобалниот пазар на крипто се зголеми за 2,73 проценти на 1,31 трилиони долари во текот на последниот ден, според денешните податоци ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Граѓаните ги очекува нов ценовен шок со новото покачување на електричната енергија, криминалната влада на СДСМ и ДУИ повторно удрија по џебот на граѓаните. ...
сите 604 | | | веќе видена

-Вистината боли. Особено го боли Бујар Османи, како и Зоран Заев и Димитар Ковачевски. Вчера кажав дека Бујар Османи работи Албанија да почне преговори со ЕУ, ...
сите 412 | | | веќе видена

Еден од најпознатите експерти од областа на безбедноста во Албанија, Илир Кула, со оценка дека ова што се случува со Северна Македонија е потсмев и оти е ...
сите 788 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зошто колапсот на Luna го погоди целиот крипто-пазар?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: