Ковачки: Ќе бараме зголемување на платите на сите вработени во АРМ и МО за 10 проценти


а 18.04.2022 година по итна постапка, пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата поднесе Предлог - закон за измени на постоечкиот Закон за Служба во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Џафери ги понижи вработените во Собранието, државата и ја загрозува безбедноста, а Ковачевски молчи за да не му падне владата. Талат Џафери во период од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Џафери ги понижи вработените во Собранието, државата и ја загрозува безбедноста, а Ковачевски молчи за да не му падне владата, истакна на денешната ...
| | веќе видена | слични

Талат Џафери во период од неколку дена направи два тешки скандали. 1. Беше фатен во живо на собранискиот канал како се заканува, пцуе и врши мобинг на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

СДСМ и Ковачевски решија да застанат во одбрана на примитивното и вулгарно однесување на Талат Џафери. Заради фотелја и пуста власт подготвени се на секаква ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Нема понижување кое СДСМ нема да го преземе на својот грб како терет само за останат на власт. Не смеат, еве пак ќе кажам не смеат да го кажат тоа пред ...
| | веќе видена | слични

Пратениците денеска во Собранието расправаат за Дополнетиот предлог на законот за финансиска стабилност, со европско знаменце. Пратеникот Антонио Милошоски од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По подолга пауза денеска собранието повторно со седница. Обвинувањата за активна и пасивна блокада и натаму за тоа кој е продуктивен во работењето на ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека покрај навредите на собраниските служби претседателот на собранието Талат Џафери направил уште една сериозна грешка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Министерката за труд и социјална политика Јована Трнечевска се појави на денешниот протест пред Министерството и ги покана на средба синдикалците, но повторно ...
сите 312 | | | веќе видена

Власта да престане со преговори за македонскиот идентитет, јазик историја, да се вратат од Софија и да кажат дека преговори ќе продолжат само кога ќе има ...
сите 592 | | | веќе видена

54-годишен скопјанец е приведен поради агресивно однесување кон полициски службеници. Тој извадил и им се заканувал со пиштол.-Вчера во 06.35 часот на улица ...
сите 344 | | | веќе видена

На 27.06.2022 во 17.00 часот во Полициската станица Делчево било пријавено дека на бул.„Македонија“, патничко возило „рено меган“, сопственост на МВР, ...
сите 160 | | | веќе видена

За скандалот и кривичното дело сторено од страна на државниот секретар во Министерството за култура Валмир Азири писмено ќе ги известам мисијата на ОБСЕ, ...
сите 77 | | | веќе видена

Финска и Шведска нема да ги поддржат ЈПГ/ПЈД и организацијата опишана како ФЕТО во Турција Финска и Шведска во вторникот потпишаа трилатерален меморандум за ...
сите 157 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачки: Ќе бараме зголемување на платите на сите вработени во АРМ и МО за 10 проценти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: