Ѓоковиќ е се поблиску до рекордот на Штефи Граф

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ синоќа лесно и убедливо избори пласман во второто коло на Ролан Гарос, го победи Јапонецот Нишиока со 3:0 во сетови. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
повеќе

Останато

По средбата на лидерите на помалите партии од владината коалиција ЛДП, ДС и ДОМ со претседателот Стево Пендаровски, претседателот на Либералната партија и ...
сите 815 | | | веќе видена

Извршниот одбор на СДСМ попладнево на седница го разгледуваше последниот европски предлог на француското претседателство за кревање на блокадата и започнување ...
сите 638 | | | веќе видена

На крајот од својот говор вечерва пред Владата на РМ, Искра Коровешовска од ТВ АЛФА соопшти дека утрешниот протест е во 12 часот, кога Владата ќе започне со ...
сите 89 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 238 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѓоковиќ е се поблиску до рекордот на Штефи Граф

Од:
До кого (е-маил):
Порака: