КК Гостивар: Ретко гледаме гостински играчи физички да се пресметуваат со публика


Во рамките од осмото коло во македонската Суперлига составот на Пелистер триумфираше над Гостивар со 89:84. Битолчани на ова незгодно гостување ги освоија ...
| | веќе видена | слични

Екипата на Пелистер и во иднина ќе биде предводен од нашиот кошаркарски стратег Марјан Илиевски. Илиевски кој во Битола е од 2020 година ќе биде на клупата на ...
| | веќе видена | слични

Пелистер ниту во вториот суперлигашки дуел не успеа да го запре тимот на МЗТ Скопје, откако битолчани синоќа загубија од актуелниот шампион во „Боро Чурлевски“ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 236 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 166 | | | веќе видена

КИЕВ, (Ројтерс) - Сателитските снимки објавени во четвртокот покажаа уништување во руската воздухопловна база на Крим, погодена неколку дена претходно во напад ...
сите 106 | | | веќе видена

Социјалистичката партија на Македонија најавата за реформа на даночниот систем во услови на повеќеслојна криза ја цени за несоодветна на состојбите во ...
сите 154 | | | веќе видена

Војската на Кина успешно заврши различни воени задачи околу Тајван по речиси една недела, но ќе спроведува редовни патроли и ќе продолжи со воената обука за да ...
сите 521 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 115 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 222 | | | веќе видена

Државна институција набавила автомобил со кожен волан, шест звучници и металик боја од парите за справување со пандемијата на коронавирус, покажува извештајот ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КК Гостивар: Ретко гледаме гостински играчи физички да се пресметуваат со публика

Од:
До кого (е-маил):
Порака: