РК Вардар и ЖРК Металург освојувачи на ракометните Купови

Вардар остава навистина успешен период за себе на спортски план на домашната сцена и ги доби најважните натпревари против Еурофарм Пелистер, бидејќи покрај ...
| | веќе видена | слични

Според информациите кои се појавија на фан страната посветена на Еурофарм Пелистер, Шпанецот Даниел Гордо ќе биде наследникот на Жељко Бабиќ на клупата на ...
| | веќе видена | слични

Ракометарките на ЖРК Металург изминатиот викенд по девет години успеаја повторно да го освојат пехарот во Купот на Македонија, а најголеми заслуги за тоа има ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поразите од Вардар 1961 му пресудија на Жељко Бабиќ на кормилото на Еурофарм Пелистер. Хрватскиот стратег го напушта кормилото на Битолчани, а одлуката до ...
| | веќе видена | слични

Од таборот на Еурофарм Пелистер во текот на денешниот ден и официјално објавија дека спогодбено е раскината соработката со досегашниот тренер, Жељко Бабиќ. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Штрајкувачкиот одбор​ - Претседателството на ССМ дискутираше за активностите кои се спроведуваат со генералниот штрајк. Сојузот на синдикатите на Македонија ...
сите 278 | | | веќе видена

Граѓаните ги очекува нов ценовен шок со новото покачување на електричната енергија, криминалната влада на СДСМ и ДУИ повторно удрија по џебот на граѓаните Нема ...
сите 351 | | | веќе видена

Два дена молк од страна на Ковачевски, Османи и Маричиќ за тоа кој направил, кога направил и каков хибриден напад имало во Македонија, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 390 | | | веќе видена

-Доколку се најде решение за ова спорно прашање со протоколите, останатиот дел од францускиот предлог е решение кое е прифатливо за нас. Ова во емисијата „10 ...
сите 153 | | | веќе видена

На 26.06.2022 во временскиот период од 00.30 до 03.00 часот од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција - Единица за недозволена ...
сите 488 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи вчера врачи вербална нота до бугарското МНР во која најостро ги осудува написите „Македонија е Бугарија“, кои можеа да се ...
сите 669 | | | веќе видена

Австрискиот канцелар Карл Нехамер смета дека бугарскиот парламент направил пробив со вчерашната одлука „да се откаже од ветото“ за отворање на пристапните ...
сите 405 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама за емисијата „Talking Europa“ на France 24 задржувајќи се на преговорите и самитот во Брисел, вели дека Албанија не е таа што ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РК Вардар и ЖРК Металург освојувачи на ракометните Купови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: