Ѓоковиќ го освои Мастерсот во Рим

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ синоќа лесно и убедливо избори пласман во второто коло на Ролан Гарос, го победи Јапонецот Нишиока со 3:0 во сетови. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Светскиот рекет број еден, Новак Ѓоковиќ без поголема мака се пласираше во второто коло на Ролан Гарос. Србинот во првиот свој меч на овој гренд слем го победи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Понудата на Христијан Мицкоски е задоцнета и лажна. модификуваниот предлог веќе ги содржи клучните македонски позиции и барања, имаме чист македонски јазик во ...
сите 480 | | | веќе видена

Нема суштински промени помеѓу првиот француски предлог и овој што е ревидиран. На суптилен начин се вградени сите бугарски барања и сега тие стануваат европски ...
сите 264 | | | веќе видена

Имаме историски момент да се реши прашањето со македонскиот јазик, тешко дека ќе имаме подобра шанса или предлог којшто ќе го засега јазикот, затоа велам дека ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѓоковиќ го освои Мастерсот во Рим

Од:
До кого (е-маил):
Порака: