ДИЗЕЛОТ ПАЃА ЗА ЕДЕН ДЕНАР, БЕНЗИНОТ ОДИ НАГОРЕ ЗА ДЕНАР И ПОЛОВИНА - еве што одлучија регулаторите

7 копии

Цената на бензините од ноќеска на полноќ се зголемува за 1,5 денари за литар, а дизелот поевтинува за еден денар по литар, одлучи денеска Регулаторната ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Од полноќ, бензините поскапуваат за половина денар, а дизелот поевтинува за еден денар. Според новата одлука на регулаторната комисија еуросупер бс-95 ќе се ...
| | веќе видена | слични
11 копии
2 копии

Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) донесе одлука за зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,09 отсто, при што цените на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Бензините поскапуваат за половина денар, дизелот поевтинува за денар, екстра лесното масло за домаќинство со пониска цена за половина денар. Регулаторната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Туку, не сакаат да направат споредба, дека 17 мај беше одраз на растечкото незадоволство на граѓаните против Владата на Никола Груевски, како што 18 јуни е ...
сите 317 | | | веќе видена

Човекот кој велеше дека има план на власт да остане дванаесет години, по се изгледа нема да ги дочека ни првите дванаесет месеци.Димитар Ковачевски – Таче, ...
сите 219 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон размислува да именува специјален претставник за Западен Балкан. Се очекува Франција да го именува специјалниот пратеник ...
сите 274 | | | веќе видена

Пристапните преговори со Северна Македонија и Албанија треба да започнат без одлагање – ова е апсолутен врвен приоритет. Работата продолжува кон изнаоѓање ...
сите 390 | | | веќе видена

По вчерашниот неуспешен обид на Комисијата за надворешна политика да се изјасни со некаков став. Позицијата на официјална Софија за земјава сепак, пред самитот ...
сите 566 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДИЗЕЛОТ ПАЃА ЗА ЕДЕН ДЕНАР, БЕНЗИНОТ ОДИ НАГОРЕ ЗА ДЕНАР И ПОЛОВИНА - еве што одлучија регулаторите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: