ВМРО-ДПМНЕ: Инфлацијата во Македонија излезе од контрола, за првпат во последниве 30 години во Македонија има двоцифрена инфлација од 10,5%


Инфлацијата во Македонија излезе од контрола заради неспособноста на власта на СДСМ и ДУИ. Рекордна двоцифрена инфлација од 10,5%, како што немало во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

ВМРО-ДПМНЕ и градоначалничката на град Скопје Данела Арсовска со назначување на Ѓоко Велковски за секретар на Град Скопје го прекршија законот, поточно член.44 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

СДСМ се обидува да направи евтин театар и да скандализира нешто што е согласно сите закони и прописи во Република Македонија. Впрочем доколку имаше нешто ...
| | веќе видена | слични

Соопштение до јавноста – реакција на изјавата на Лилјана Божиновска СДСМ прави евтин театар, измислува скандал за да дефокусира од реалните скандали во кои е ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Тоа е партијата која двојно го зголеми јавниот долг за да гради лажен барок и споменици, а сега во време на криза нивните градоначалници трошат милиони евра на ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски и со видео се пофали дека просечната плата во земјва стигна до 500 евра. -Малку кој веруваше дека ќе имаме просечна плата од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Огромен скандал е назначувањето на Ѓоко Велковски за секретар на Град Скопје од страна на Данела Арсовска и ВМРО-ДПМНЕ. Поставувањето на Велковски на оваа ...
| | веќе видена | слични

Средствата ќе бидат наменети за заштита на животниот стандард на граѓаните, особено ранливите категории, за финансиска поддршка на ликвидноста на компаниите и ...
| | веќе видена | слични

СДСМ ги потсетува граѓаните дека им ги зголемиле платите и им заштедиле 200 милиони евра. Владејачката партија и денеска потсетува со истото соопштение, што од ...
| | веќе видена | слични

Со ребалансот на Буџетот, утврден од страна на Владата предводена од СДСМ се кратат непродуктивни трошоци во висина од 200 милиони евра, кои ќе се пренаменат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Вистината боли. Особено го боли Бујар Османи, како и Зоран Заев и Димитар Ковачевски. Вчера кажав дека Бујар Османи работи Албанија да почне преговори со ЕУ, ...
сите 360 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 219 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама, се чини не го напуштил револтот во однос на Самитот на ЕУ, бидејќи истите поплаки ги повторил и за време на посетата на Австрија. ...
сите 343 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Инфлацијата во Македонија излезе од контрола, за првпат во последниве 30 години во Македонија има двоцифрена инфлација од 10,5%

Од:
До кого (е-маил):
Порака: