Мицкоски: Ќе го блокираме изборот на уставните судии, бараме задолжување од 63 милиони евра

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска пред медиумите рече дека една од блокадите на најголемата опозициска партија во Собранието ќе биде и ...
| | веќе видена | слични

Пратениците денеска во Собранието расправаат за Дополнетиот предлог на законот за финансиска стабилност, со европско знаменце. Пратеникот Антонио Милошоски од ...
| | веќе видена | слични

По подолга пауза денеска собранието повторно со седница. Обвинувањата за активна и пасивна блокада и натаму за тоа кој е продуктивен во работењето на ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ за Законот за финансискиот совет информира дека тој предвидува Финансиски совет кој треба да дава, како што рече, ...
| | веќе видена | слични

“Изминативе 5 години живееме во период на финансиска нестабилност и неизвесност токму заради оваа влада” обвинува пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Сакајќи да покажете германска точност и прецизност повторно ги изместивте работите и ги вративте на начинот на кој што единствено знаете да функционирате. А, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Спбранието Талат Џафери објави пауза од 30-тина минути, на барање на координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ Никола Мицевски кој во ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Имено, неколку недели наназад собранискиот сајт е во хаос и не функционира. На календарот за секојдневни активности на кој што има седници за комисии и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Советот на амбасадори, осврнувајќи се на постигнатите резултати од Самитот на Европската Унија, смета дека е постигнат историски чекор со доделувањето на ...
сите 696 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 151 | | | веќе видена

„Тотален дебакл и перманентно нарушување на сите преговарачки позиции со Бугарија е резултат на оваа влада, предводена од СДСМ и ДУИ. Смешни се кога ги слушаме ...
сите 346 | | | веќе видена

„АД ЕСМ на тендерот на ЕВН ХОМЕ за периодот јули-декември 2022 година достави понуда со која ќе се покријат 100% потребите на ЕВН ХОМЕ на регулираниот пазар на ...
сите 195 | | | веќе видена

Апелирам до Северна Македонија да не се обидува сега да го попречува процесот, бидејќи тогаш ќе стане многу потежок, вели претседателот на „Демократска ...
сите 612 | | | веќе видена

Според поранешниот премиер на Грција, Алексис Ципрас, бугарското вето за Македонија директоно и индиректно за Албанија за почеток на преговорите со ЕУ е замена ...
сите 367 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Ќе го блокираме изборот на уставните судии, бараме задолжување од 63 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: