„Комити“ вечерва ќе слават со ракометарите, најавија пречек пред сала!

Откако вечерва во Кавадарци ракометарите на Вардар ја освоија 15-татат куп-титула во клупската историја, навивачите на „црвено-црните“, популарните „Комити“ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ракометарите на Вардар славеа со високи 23:33 во претпоследното коло во ракометката Суперлига и се приближија на само еден чекор од освојување на двојната ...
| | веќе видена | слични

Вардар Неготино оствари одличен успех стигнувајќи до билет за учество во Супер-лигата наредната сезона, по што „вардарци“ по 20 години пауза повторно ќе бидат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 185 | | | веќе видена

На денешната трибина со наслов „Ќе има ли владина одговорност за трајното нарушување на националните интереси?“ која се одржа во просториите на Центарот за ...
сите 408 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи вчера врачи вербална нота до бугарското МНР во која најостро ги осудува написите „Македонија е Бугарија“, кои можеа да се ...
сите 700 | | | веќе видена

Граѓаните ги очекува нов ценовен шок со новото покачување на електричната енергија, криминалната влада на СДСМ и ДУИ повторно удрија по џебот на граѓаните. ...
сите 346 | | | веќе видена

Новинарот Бранко Героски во својата колумна на порталот Плус инфо излезе со сериозна критика за бугарскиот премиер во оставка, Кирил Петков, но и со пофални ...
сите 290 | | | веќе видена

На 26.06.2022 во временскиот период од 00.30 до 03.00 часот од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција - Единица за недозволена ...
сите 329 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Комити“ вечерва ќе слават со ракометарите, најавија пречек пред сала!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: