Скок на цената на пченицата на светските пазари


3 копии
5 копии

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, го обвини Западот дека предизвикува глобална прехранбена криза со воведувањето на најстрогите санкции во модерната ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Рускиот претседател Владимир Путин има намера свесно да предизвика глад на Блискиот Исток и Африка, тврди поранешниот германски амбасадор во Москва, диригентот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Светот има резерви на пченица за само уште 10 недели, изјави Сара Менкер, експерт во Обединетите Нации за недостиг и проблеми со храната. Според Менкер, сушите ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Рускиот претседател Владимир Путин намерно се обидува да предизвика глад на Блискиот Исток и Африка, изјави поранешниот германски амбасадор во Русија, Рудигер ...
| | веќе видена | слични

Светот има залихи на пченица за само уште 10 недели, рече Сара Менкер, експертка во Обединетите Нации за недостиг и проблеми со храната. Војната во Украина го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонија мора да подготви патоказ и да покаже трајна политичка волја и трајно спроведување на обврските за човековите права. И овој патоказ, кој треба да го ...
сите 887 | | | веќе видена

Екс министерот за надворешни работи, Никола Димитров повикува на итна реафирмација на македонските позиции во однос на Бугарија и францускиот предлог. Вели ...
сите 405 | | | веќе видена

Конфедерацијата на слободни синдакти на Македонија (КСС) преку пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе амандман до пратениците во Собранието, со кој бара ...
сите 227 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 123 | | | веќе видена

Кумановец физички ја нападнал сопругата во семејниот дом, соопшти денеска секторот за внатрешни работи Куманово. Полициските службеници од СВР Куманово утрово ...
сите 318 | | | веќе видена

Шест уметнички слики украле провалници кои влегле во една книжарница во Скопје во непознато време, но во период кога биила затворена, од саботата попладнето па ...
сите 233 | | | веќе видена

На едвај три - четири дена до завршувањето на француското претседателство со Европската Унија, неизвесна е судбината на „францускиот предлог“ со кој требаше да ...
сите 203 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скок на цената на пченицата на светските пазари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: