Бесими: Со реструктуирање на буџетот ќе се направи простор за нови антикризни мерки

7 копии

Со реструктуирање на буџетот ќе се направи простор за евентуални мерки кои ќе помогнат во надминување на кризата. Секаде каде што може ќе се крати со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Време зa читање: 2 минути Преку регионална соработка и поттикнување на конкурентноста на економиите, ќе се зголеми нивната отпорност на идните шокови, а воедно ...
| | веќе видена | слични

Министерството за финансии на 30 и 31 мај во хотелот „Александар Палас“ ќе го организира Скопје економски финансиски форум – СЕФФ, а еден од столбовите на кои ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Поддршка на стандардот на граѓаните, помош за бизнисот и одржување на стабилноста, се макроекономските предизвици кои ги донесоа енергетската и ценовната ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Американскиот професор, економист и автор Пол Кругман, лауреат на Нобеловата награда, доаѓа во Скопје. Кругман ќе има свое 30-минутно обраќање на отворањето на ...
| | веќе видена | слични

Кругман ќе има свое 30-минутно обраќање на отворањето на годинашната конференција на Економскиот и финансиски форум (СЕФФ), платформа за дијалог на економски и ...
| | веќе видена | слични

Инфлацијата достигна двоцифрени бројки - од последиците стравуваат сите. Министерот за финансии Фатмир Бесими вели дека се прави простор за нови мерки кои ќе ...
| | веќе видена | слични

Останато

-Причината поради која што се случуваат сега овие какафонични изјави лежи во тоа што планот на Социјалдемократскиот сојуз по однос на предлогот бил малку ...
сите 403 | | | веќе видена

Граѓаните ги очекува нов ценовен шок со новото покачување на електричната енергија, криминалната влада на СДСМ и ДУИ повторно удрија по џебот на граѓаните. ...
сите 282 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бесими: Со реструктуирање на буџетот ќе се направи простор за нови антикризни мерки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: