Ситуацијата на крипто-пазарот се стабилизира по минатонеделниот пад


Крипто-пазарите, каде што тргувањето се одвива без престан, имаа мирен викенд по силните турбуленции минатата недела предизвикани од падот на вредноста на ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на Европската централна банка, Кристин Лагард, смета дека криптовалутите се „безвредни“ и дека треба да се регулираат за да се заштитат луѓето ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Неодамнешната криза на пазарот на крипто не само што им наштети на инвеститорите, туку и на значајните претприемачи, бришејќи ...
| | веќе видена | слични

И покрај масовната распродажба на биткоин што се случи во последните денови, поради која оваа монета ја губи вредноста, извршниот директор на MicroStrategy, ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Глобалниот пазар на крипто се зголеми за 2,73 проценти на 1,31 трилиони долари во текот на последниот ден, според денешните податоци ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ние не знаеме кој е премиер, а кој министер за надворешни работи, изјави новинарот Драган Павловиќ Латас за „Само вистина“ на Канал 5, посочувајќи дека откако ...
сите 1438 | | | веќе видена

-Министерката за труд и социјална политика Јована Трнечевска се појави на денешниот протест пред Министерството и ги покана на средба синдикалците, но повторно ...
сите 312 | | | веќе видена

Заврши расправата за предлог-измените на Законот за работни односи на Комисијата за европски прашања. Потпретседателката на комисијата Арта Биљали Зендели вели ...
сите 276 | | | веќе видена

54-годишен скопјанец е приведен поради агресивно однесување кон полициски службеници. Тој извадил и им се заканувал со пиштол.-Вчера во 06.35 часот на улица ...
сите 345 | | | веќе видена

На 27.06.2022 во 17.00 часот во Полициската станица Делчево било пријавено дека на бул.„Македонија“, патничко возило „рено меган“, сопственост на МВР, ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ситуацијата на крипто-пазарот се стабилизира по минатонеделниот пад

Од:
До кого (е-маил):
Порака: