НЛБ Банка ќе исплати дивиденда во висина од 10,2 милиони евра

5 копии

Министерството за финансии издаде државна обврзници со вредност од 15,8 милиони евра со рок на враќање од 15 години. Обврзницата од вчера котира на ...
| | веќе видена | слични

Додека сите најави одеа во насока дека Владата ќе се задолжи во странство, и тоа на прилично голема сума, таа пред неколку дена издала домашна обврзница, на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути ГД Гранит АД Скопје (Друштвото) за периодот Јануари – Март 2022 година оствари позитивни финансиски резултати искажани во ...
| | веќе видена | слични

Над 95 милиони евра бруто дивиденда исплаќаат досега 11 македонски компании на своите акционери. Добро ќе инкасира и државата затоа што од бруто добивката ќе ...
| | веќе видена | слични

Грчките газди на Стопанска банка Скопје понудија фиксна годишна кумулативна дивиденда од 25 денари за секоја приоритетна акција. Тоа е 5 пати повеќе од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во разговорите во Софија денеска колку што знам нема никакви состаноци, но контактите продолжуваат постојано. Ние во целиот овој процес, особено во овие шест ...
сите 755 | | | веќе видена

Понудата на Христијан Мицкоски е задоцнета и лажна. модификуваниот предлог веќе ги содржи клучните македонски позиции и барања, имаме чист македонски јазик во ...
сите 482 | | | веќе видена

Имаме историски момент да се реши прашањето со македонскиот јазик, тешко дека ќе имаме подобра шанса или предлог којшто ќе го засега јазикот, затоа велам дека ...
сите 114 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 238 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НЛБ Банка ќе исплати дивиденда во висина од 10,2 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: