Најмалку три жртви во два одделни вооружени напади во САД


2 копии
3 копии

Човекот обвинет за пукање во црква во Калифорнија, наводно мотивиран од неговата политичка омраза кон Тајван, испратил неколку документи до весник на кинески ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии
2 копии

Најмалку едно лице е тешко повредено во пукање во германско училиште во северниот град Бремерхавен, пишува „Билд“, повикувајќи се на полицијата. По пукањето ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пет лица се повредени, од кои тројца во критична состојба, по пукањето што се случи синоќа во северниот дел на Филаделфија, соопшти американската полиција. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 236 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 166 | | | веќе видена

Социјалистичката партија на Македонија најавата за реформа на даночниот систем во услови на повеќеслојна криза ја цени за несоодветна на состојбите во ...
сите 154 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 117 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 222 | | | веќе видена

Државна институција набавила автомобил со кожен волан, шест звучници и металик боја од парите за справување со пандемијата на коронавирус, покажува извештајот ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најмалку три жртви во два одделни вооружени напади во САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: