НАРОДНА БАНКА ГО КАЖА ОНА ШТО СИТЕ ГО ЗНАЕЈА - банките повторно екстра профитабилни, во првиот квартал добивка од над 42 милиони евра

Бројот на банки можеби се намали, ама тоа не важи и за банкарските профити. Напротив, тие не престануваат да растат од квартал во квартал, од година во година. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии
2 копии

И покрај високата и волатилна цена на природниот гас, домашниот голем приватен производител на струја ТЕ-ТО лани продаде струја за 132 милиони евра. Од тоа ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути ГД Гранит АД Скопје (Друштвото) за периодот Јануари – Март 2022 година оствари позитивни финансиски резултати искажани во ...
| | веќе видена | слични

Кварталните податоци што ги објавува Народна банка на Македонија за македонските банки се секогаш интересни за да се согледа кој е каде на македонската ...
| | веќе видена | слични

Останато

Сојузот на синдикати на Македонија го реализираше најавениот генерален штрајк во јавниот сектор барајќи линеарно зголемување на платите за 2.806 денари и ...
сите 195 | | | веќе видена

-Искрено да ви кажам, јас сум навреден што во македонската јавна дебата за толку големо и суштинско прашање за нас ние добиваме информации преку не од некој ...
сите 485 | | | веќе видена

Политичарите и коментаторите во Берлин се шокирани од коментарите на Јенс Плотнер, советник за надворешна политика на канцеларот Олаф Шолц, кој рече дека ...
сите 320 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска на заедничката прес конференција посочи дека во ваква форма, францускиот предлог не е прифатлив за Македонија. „Предлогот ...
сите 117 | | | веќе видена

Човекот кој велеше дека има план на власт да остане дванаесет години, по се изгледа нема да ги дочека ни првите дванаесет месеци.Димитар Ковачевски – Таче, ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседател на Демократскиот сојуз Павле Трајанов, денеска на прес-конференција во Собранието изјави дека тие се против францускиот предлог во кој, како што ...
сите 309 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден две лица од Тетово и Мала Речица се приведени откако биле пријавени за измама. Тие од келнер успеале да земат 18 илјади денари во ...
сите 308 | | | веќе видена

Во Брисел е откажана прес-конференцијата на лидерите на ЕУ што требаше да се одржи по Самитот ЕУ-Западен Балкан, јави дописничката на МИА од Брисел. На ...
сите 237 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НАРОДНА БАНКА ГО КАЖА ОНА ШТО СИТЕ ГО ЗНАЕЈА - банките повторно екстра профитабилни, во првиот квартал добивка од над 42 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: