Експериментот со биткоин во Ел Салвадор изгледа како катастрофа

2 копии
2 копии
5 копии

Во Ел Салвадор се уапсени над 30.000 членови на криминални банди во последните 50 дена по војната на подземјето што ја објави претседателот Најиб Букеле во ...
| | веќе видена | слични

Минатиот септември, салвадорскиот претседател Најиб Букеле објави дека земјата ќе биде првата што ќе го прифати биткоинот како законско средство за плаќање, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вистината боли. Особено го боли Бујар Османи, како и Зоран Заев и Димитар Ковачевски. Вчера кажав дека Бујар Османи работи Албанија да почне преговори со ЕУ, а ...
сите 376 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Кирил Петков рече дека Скопје веќе има избор за сопствената иднина, а Бугарија успеала да ги заштити своите национални интереси по гласањето ...
сите 665 | | | веќе видена

Граѓаните ги очекува нов ценовен шок со новото покачување на електричната енергија, криминалната влада на СДСМ и ДУИ повторно удрија по џебот на граѓаните. ...
сите 181 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски со драматичен апел кон премиерот Ковачевски во обид да го разубеди да не ја прифаќа таканаречениот Француски предлог. ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Експериментот со биткоин во Ел Салвадор изгледа како катастрофа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: