Парите од ММФ нема да бидат доволни да се покрие буџетската дупка, еврообврзницата повторно во опција


Заемот од ММФ нема да биде доволен за да го покрие државниот минус, во игра повторно се враќа задолжување и со еврообврзница. Ова во својата денешна колумна го ...
| | веќе видена | слични

Од ССМ и преку официјално писмо побараа итна средба со премиерот Димитар Ковачевски, вицепремиерот Фатмир Битиќи и министерката за труд Тренческа на која ќе ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во текот на месец јуни, во Собранието ќе се разгледува Ребалансот на Буџетот за 2022 година. Двоецот Бесими – Ковачевски, пред само 6 месеци во ова Собрание не ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ребалансот е доказ за лошата политика на СДСМ, долгот ќе се зголемува, а проекти нема, ова денеска преку соопштение до јавноста го истакнуваат од ВМРО-ДПМНЕ. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Владата оди со ребаланс на буџетот, кој пред 6 месеци кога го креираа им беше идеален. Ребалансот кој го бара сега Ковачевски, е на буџетот кој самиот тој како ...
| | веќе видена | слични

Навистина е трагично со каков курс и знаење се управуваат финансиите на Република Македонија. Пред само шест месеци од истата оваа говорница, апелиравме, ...
| | веќе видена | слични

Потсетуваме дека во преговорите за нов Општ колективен договор за јавниот сектор беше прифатено дека линеарното зголемување на платите за најмалку 2806 денари ...
| | веќе видена | слични

Трошковен наместо развоен. Вака експертите го оценуваат новиот буџет кој го предложува државата. Професорот Абил Бауш вели дека без капитални инвестиции ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 203 | | | веќе видена

-Вистината боли. Особено го боли Бујар Османи, како и Зоран Заев и Димитар Ковачевски. Вчера кажав дека Бујар Османи работи Албанија да почне преговори со ЕУ, ...
сите 412 | | | веќе видена

Еден од најпознатите експерти од областа на безбедноста во Албанија, Илир Кула, со оценка дека ова што се случува со Северна Македонија е потсмев и оти е ...
сите 788 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Парите од ММФ нема да бидат доволни да се покрие буџетската дупка, еврообврзницата повторно во опција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: