Ова е европски Вардар, лекција број 2 за битолчани: Ние сме мајстори за драми и за пехари (ФОТО)

Вардар 1961 го подигна 15. пехар во Купот на Македонија. Избраниците на Давид Дејвис уште еднаш покажаа зошто се најдобри во Македонија и зошто долго време е ...
| | веќе видена | слични

Вардар ја осигура титулата во македонскиот Куп, но пред да дојде до потврда на титулата и во домашното првенство, клубот веќе почна со полна пареа да работи на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вардар 1961 веќе се подготвува за предизвиците во следната сезона. Тимот на „црвено-црните“ веќе е активен на трансфер пазарот, па по Цехте, Анѓелиќ и Дуарте, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Стручните лица кои ги контактираше „Фактор“ за мислење во врска со потпишаниот договор на Владата со „НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ за фабрика во индустриската зона во ...
сите 140 | | | веќе видена

Забавата за Охридскиот Рамковен Договор како да не помина во „духот“ на соживотот. Тоа можеше да се види од исвиркувањето на македонскиот јазик на истата.На ...
сите 88 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 307 | | | веќе видена

„Мислам дека ниту еден писател денес не го заслужува тоа повеќе од него. Кампањата започнува сега“, напиша Бернар-Анри Леви.Ружди бил нападнат со нож во ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ова е европски Вардар, лекција број 2 за битолчани: Ние сме мајстори за драми и за пехари (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: