Ова е европски Вардар, лекција број 2 за битолчани: Ние сме мајстори за драми и за пехари (ФОТО)

Вардар 1961 го подигна 15. пехар во Купот на Македонија. Избраниците на Давид Дејвис уште еднаш покажаа зошто се најдобри во Македонија и зошто долго време е ...
| | веќе видена | слични

Вардар ја осигура титулата во македонскиот Куп, но пред да дојде до потврда на титулата и во домашното првенство, клубот веќе почна со полна пареа да работи на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вардар 1961 веќе се подготвува за предизвиците во следната сезона. Тимот на „црвено-црните“ веќе е активен на трансфер пазарот, па по Цехте, Анѓелиќ и Дуарте, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Што добива, а што губи Северна Македонија со Францускиот предлог кој е основа за тргање на бугарското вето и отварање на пристапните преговори за членство во ...
сите 648 | | | веќе видена

Ченките на НАТО денес ги потпишаа пристапните протоколи за приклучување на Финска и Шведска на воената алијанса. Двете земји ги поднесоа своите апликации во ...
сите 340 | | | веќе видена

Сите четири забелешки на ВМРО-ДПМНЕ се веќе инкорпорирани во предлогот, истакнаа вицепремиерот задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ и министерот за ...
сите 221 | | | веќе видена

Американската полиција соопшти дека го уапсила осомничениот по 10 часа потрага. Припадниците на пилицијата го лоцирале и опколиле автомобилот на осомничениот, ...
сите 69 | | | веќе видена

Францускиот предлог за деблокада на македонските интеграции во ЕУ, интегрално преведен на македонски јазик, од вчера е објавен на официјалната веб страница на ...
сите 204 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ова е европски Вардар, лекција број 2 за битолчани: Ние сме мајстори за драми и за пехари (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: