Преку дијалог до унапредување на соработката меѓу Западен Балкан и ЕУ


Како ЕУ ја менаџира кризата со Украина? Што работи Фронтекс? Колку фондови одвојува Унијата за Западен Балкан, за земјите-членки, но и за земјите кандидати? ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министрите за европски прашања од земјите-членки на ЕУ се состануваат денеска од 10 часот во рамките на Советот за општи работи на ЕУ, и ги подготвуваат двата ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Прашањето на почеток на преговорите на Брисел со Македонија е неопходен одговор на потребата за безбедноста на Европа, констатирале на денешната средба ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, пред почетокот на официјалната и работна посета на Италија и Ватикан денеска се ...
| | веќе видена | слични

Откако Европската комисија во средата првпат даде рок за одржување на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија и Албанија и преговорите со двете ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Особено ги ценам напорите кои Франција ги вложува во насока на одблокирање на евроинтегративниот процес преку одржување на првите меѓувладини седници со ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Руската агресија, исфрлањето на Русија од Организацијата Совет на Европа и активностите што треба да се преземаат за солидизирање со Украина, украинскиот ...
| | веќе видена | слични
7 копии
9 копии

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, денес во Торино учествуваше на 132-та министерска сесија на Комитетот на министри на Советот на Европа, на која ...
| | веќе видена | слични

Во јуни Европската комисија ќе ги претстави своите мислења за барањата на Украина, Грузија и Молдавија да добијат статус на земји кандидати за членство во ЕУ. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Минатонеделниот атентат врз словачкиот премиер Роберт Фицо се истражува како тежок обид за убиство со предумисла, изјави денеска генералниот обвинител Марош ...
сите 495 | | | веќе видена

Во директно вклучување во Клик Плус на ТВ21 , Арбр Адеми од Европскиот фронт синоќа рече дека не го признаваат резултатот од изборите, со оглед на тоа што ДИК ...
сите 453 | | | веќе видена

Судија на претходна постапка при Основниот кривичен суд Скопје одреди мерки за претпазливост на Иџет Мемети, член на Советот на јавни обвинители и поранешен ...
сите 231 | | | веќе видена

Седум месеци од избувнувањето на конфликтот меѓу Израел и Хамас предизвикан од терористичките напади на палестинската воена организација, претседателот на ...
сите 367 | | | веќе видена

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари нема решено дали ќе биде во идниот владин состав како министер. Тој потврди дека дел од пишувањата на некои медиуми ...
сите 254 | | | веќе видена

Скандалот на Клиниката за токсикологија веќе некое време ја тресе јавноста. По тој повод се огласи и поранешниот министер за надворешни работи, Никола ...
сите 136 | | | веќе видена

Откако завчера осомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски-Палчо, беше спроведен до Судија на претходна постапка, а спроведувањето беше во ...
сите 294 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Преку дијалог до унапредување на соработката меѓу Западен Балкан и ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: