Украинците по Евросонг преименуваа железничка линија во „ Stefania Express“


Шефот на железничката служба на Украина најави дека возот број 43, кој сообраќа од Киев до Ивано-Франковск, ќе се преименува во Стефанија експрес, а секогаш ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Оркестарот Калуш објави дека и победничкиот трофеј ќе биде ставен на аукција, а приходите ќе бидат наменети за поддршка на украинската армија Украинските ...
| | веќе видена | слични

Победниците на Евровизија, Калуш оркестра, ќе тргнат на турнеја низ Европа за да соберат пари за војската и добротворните организации во Украина. Пејачот Олег ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Украинските победници на Евровизија 2022 изјавија дека ќе соберат пари за војската и добротворните организации на нивната земја преку турнеја низ Европа. ...
| | веќе видена | слични

Овогодинешните победници на Евровизија од Украина планираат турнеја низ Европа за да соберат пари за украинската армија, која повеќе од 80 дена се бори со ...
| | веќе видена | слични

Фронтменот на фолк-рап групата „Калуш оркестар“ , Олег Псиуг, по победата на „Евровизија 2023“, веднаш се врати во Украина и застана во првата линија на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во директно вклучување во Клик Плус на ТВ21 , Арбр Адеми од Европскиот фронт синоќа рече дека не го признаваат резултатот од изборите, со оглед на тоа што ДИК ...
сите 453 | | | веќе видена

Минатонеделниот атентат врз словачкиот премиер Роберт Фицо се истражува како тежок обид за убиство со предумисла, изјави денеска генералниот обвинител Марош ...
сите 495 | | | веќе видена

Судија на претходна постапка при Основниот кривичен суд Скопје одреди мерки за претпазливост на Иџет Мемети, член на Советот на јавни обвинители и поранешен ...
сите 230 | | | веќе видена

Скандалот на Клиниката за токсикологија веќе некое време ја тресе јавноста. По тој повод се огласи и поранешниот министер за надворешни работи, Никола ...
сите 136 | | | веќе видена

Седум месеци од избувнувањето на конфликтот меѓу Израел и Хамас предизвикан од терористичките напади на палестинската воена организација, претседателот на ...
сите 335 | | | веќе видена

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари нема решено дали ќе биде во идниот владин состав како министер. Тој потврди дека дел од пишувањата на некои медиуми ...
сите 186 | | | веќе видена

Откако завчера осомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски-Палчо, беше спроведен до Судија на претходна постапка, а спроведувањето беше во ...
сите 294 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Украинците по Евросонг преименуваа железничка линија во „ Stefania Express“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: