Актуелниот претседател на „Алтернатива“ Африм Гаши доби нов четиригодишен мандат

Актуелниот претседател на „Алтернатива“ Африм Гаши на денешниот конгрес на партијата доби нов четиригодишен мандат. - Ова е голема чест и одговорност. Им ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бродот на СДСМ кој тоне, денеска го спомнал градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари. Знаќи сè уште не се опоравиле од кошмарот што граѓаните им покажаа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Основното јавно обвинителство (ОЈО) го повика лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села, доколку поседува докази кои се поврзани со неговата изјава дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Ако Македонија не добие датум за почеток на преговорите за членство во Европската Унија (ЕУ) во јуни, тогаш Владата ќе го загуби кредибилитетот и многу ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на Алијанса за Албанцитеобвинува дека во училиште кои се раководени од кадри на владејачката ДУИ се копаат криптовалути. „ Имам информации дека во ...
| | веќе видена | слични

Запрашан за првиот конгрес на партијата Алтернатива и неговите пораки за старо-новиот лидер, Африм Гаши, лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во директно вклучување во Клик Плус на ТВ21 , Арбр Адеми од Европскиот фронт синоќа рече дека не го признаваат резултатот од изборите, со оглед на тоа што ДИК ...
сите 558 | | | веќе видена

Минатонеделниот атентат врз словачкиот премиер Роберт Фицо се истражува како тежок обид за убиство со предумисла, изјави денеска генералниот обвинител Марош ...
сите 495 | | | веќе видена

Иранскиот претседател Ебрахим Раиси, кој минатиот викенд загина во хеликоптерска несреќа, денеска ќе биде погребан во неговиот роден град Машхад. Раиси треба ...
сите 351 | | | веќе видена

Скандалот на Клиниката за токсикологија веќе некое време ја тресе јавноста. По тој повод се огласи и поранешниот министер за надворешни работи, Никола ...
сите 126 | | | веќе видена

Откако завчера осомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски-Палчо, беше спроведен до Судија на претходна постапка, а спроведувањето беше во ...
сите 294 | | | веќе видена

Протоколите се позитивни за Грција и од геополитички причини и од економски-развојни причини и добро е да се ратификуваат, истакна лидерот на СИРИЗА Стефанос ...
сите 384 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Актуелниот претседател на „Алтернатива“ Африм Гаши доби нов четиригодишен мандат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: