Протести во Иран поради скапа храна : Гневни граѓани бараат оставка од владата


Според неофицијални информации, најмалку четири лица загинаа во протестите ширум Иран поради намалувањето на државните субвенции за храна, кои прераснаа во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Иранските власти запленија странски брод, што се обидел да шверцува гориво од земјата. Неговиот екипаж е приведен, информираше денеска државната новинска ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Авганистан во изминатите неколку дена регистрира пораст на убиствата за чест на жени и женски самоубиства, јави ДПА. Во изминатите три дена локалните власти ...
| | веќе видена | слични

Насилни протести избија во Иран поради скапата храна. Неофицијално четири лица загинале на протестите. Протестите почнаа минатата недела поради намалувањето ...
| | веќе видена | слични

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 375 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 145 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Тетовската полиција соопшти дека е уапсен навивачот кој на мечот од 6. коло во Втората македонска лига меѓу Тетекс и Саса, влета на теренот и со тупаница го ...
сите 27 | | | веќе видена

Новите санкции се насочени кон поединци за кои австралиската влада вели дека го кршат меѓународното право за да ги легитимизираат руските акции во Украина ...
сите 558 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 113 | | | веќе видена

Најпрвин лажеше дека не бил во војска затоа што бил на школување. Откако беше фатен во лага и во јавноста излезе документ од кој јасно се гледа дека премиерот ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Протести во Иран поради скапа храна : Гневни граѓани бараат оставка од владата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: