Ирина Верешчук ја поздрави одлуката на Турција да помогне за евакуација на цивилите од Азовстал


Откако Турција се понуди да ги спаси ранетите борци од фабриката за челик Азовстал во Мариупол, Украина ја поздрави одлуката. Украинскиот вицепремиер Ирина ...
| | веќе видена | слични

Седумдесет и осум жени се во групата заробена од руските сили во опколената фабрика за челик Азовстал во Мариупол, изјави лидерот на проруските сепаратисти. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Седумдесет и осум жени се наоѓаат во групата заробени украински војници од руските сили во опколената челичарница „Азовстал“ во Мариупол, изјави лидерот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
15 копии

Украинските борци во челичарницата Азовстал со недели се бореа против руското напредување. Бомбардирањата беа, речиси, секојдневни, а евакуациите на цивили ...
| | веќе видена | слични

Деновиве завршува најцрното поглавје во историјата на Мариупол. Украинските борци ја напуштија фабриката за челик Азовстал по речиси тримесечен отпор. Тоа е ...
| | веќе видена | слични

Објавија и видео со предавањето на последните украински борци од Азовстал. На видеото се гледа како руски војници ги проверуваат украинските борци, а некои од ...
| | веќе видена | слични

Украинските војници и членовите на неонацистичкиот баталјон Азов, кои со недели беа во фабриката Азовстал во Мариупол, им се предадоа на руските сили по ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ова е истиот предлог, ако се прифати ќе биде национална катастрофа за Македонија и македонскиот идентитет, изјави потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо ...
сите 1047 | | | веќе видена

Дали помалите коалициски партнери ќе останат во владата или пак ќе останат на своите претходни ставови дека францускиот предлог е неприфатлив за нив. Повеќето ...
сите 489 | | | веќе видена

ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ ЈА „БУТНА“ ВЛАДИНАТА ВЕБ СТРАНИЦА Францускиот предлог по се изгледа дека го бутна веб сајтот на Владата. Откако премиерот Димитар ...
сите 485 | | | веќе видена

Спогодбата потпишана со Финска и Шведска за укинување на ветото на Турција за нивното членство во НАТО алијансата ги обврзува нордиските земји да ги исполнат ...
сите 157 | | | веќе видена

Заменик шефот на руската дипломатија, Алекасндар Грушко, денеска изјави дека приемот на Финска и Шведска во НАТО може да ја влоши воената ситуација во регионот ...
сите 241 | | | веќе видена

Претставници од органите и телата на гранските синдикати членки на Сојуз на синдикатите на Македонија денеска од пред Собранието побараа од пратениците членови ...
сите 317 | | | веќе видена

Вчера во дебатниот магазин „Click Plus“ гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски кој коментираше околу францускиот предлог. Тој порача ...
сите 494 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ирина Верешчук ја поздрави одлуката на Турција да помогне за евакуација на цивилите од Азовстал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: