Разбиена украинската офанзива во Донбас, обајевено видео од борбите


Започнатата офанзива на украинската војска во Донбас по добивањето дополнителна воена опрема од САД е запрена, а војската е разбиена околу градот Севенодоњецк. ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Министерството за одбрана на Велика Британија ги објави најновите разузнавачки информации за Украина. Градот Северодоњецк во источниот украински регион Луганск ...
| | веќе видена | слични

Генералштабот на Украина соопшти дека од почетокот на воената инвазија од страна на руските воени сили биле убиени околу 28.850 руски војници. Украинскиот ...
| | веќе видена | слични

Руските сили се обиделе да напредуваат кон градот Северодонецк со својот тенк, таканаречениот Терминатор. Сепак, Украинците ги одбиле обидите за напади.Серхиј ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

Руската војска во саботата соопшти дека уништила голема пратка западно оружје во Житомир, Украина, западно од Киев, користејќи ракети Калибар. Во соопштението ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 263 | | | веќе видена

Во Општина Ѓорче Петров денеска на три локаци беше одбележана 21 година од загинувањето на бранителите кај Љуботенски Бачила. Бројни делегации, членови на ...
сите 148 | | | веќе видена

Украинскиот претседател го изјави ова откако низа експлозии погодија руска воздушна база таму, при што загина едно лице.Крим е меѓународно признат како дел од ...
сите 66 | | | веќе видена

Вложувањата во акции на „Комерцијална банка“ излегоа многу добра и исплатлива инвестиција. Особено за „Гранит“ кој благодарејќи на дивидендата од оваа акција е ...
сите 18 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 117 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 222 | | | веќе видена

Откажани или одложени летови, метежи на аеродромите. Голем број патници во авио-сообраќајот се соочуваат со вакви проблеми изминатиов период. Симона Ристевска ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Разбиена украинската офанзива во Донбас, обајевено видео од борбите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: